Asian Dub Foundation - More Signal More Noise (2015)

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Asian Dub Foundation - More Signal More Noise (2015)

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 479,00 Kč

Akční cena 399,00 Kč

CD

Do 14 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Asian Dub Foundation
Titul More Signal More Noise (2015)
Nosič CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Do 14 dnů
Dodání do dnů 14
Tracklist 1. Zig Zag Nation [Featuring – Naga MC]
2. The Signal And The Noise
3. Radio Bubblegum
4. Blade Ragga
5. Semira
6. Stand Up
7. Flyover 2015
8. Hovering
9. Get Lost Bashar
10. Fall Of The House Of Cards
11. Dubblegum Flute Flavour
Popis Formát: CD, Album
Žánr: Electronic, Folk, World, & Country
Styl: Bhangra, Dub, Breakbeat

Asian Dub Foundation (někdy jen ADF) je britská hudební skupina, která ve své hudbě kombinuje prvky dubu, drum’n’bass, reggae, dancehallu, ale i punku. Skupina používá jak DJs, tak i živé hudební nástroje.

Skupina vznikla v roce 1993, když se v Londýně natáčel dokument Identical Beat. Točil se ve škole Farringdon Community Music House, kde probíhaly kurzy pro DJs, vypsané pro mladé asijské studenty. Tyto kurzy vedli Anniruddha Das a John Pandit. Tito dva díky těmto kurzům poznali čtrnáctiletého bengálského rappera Deedera Zamana. Vznikli tak Asian Dub Foundation.

Tři zakládájící členové začali vystupovat pod jmény Dr. Das, Pandit G a rapper Zaman začal vystupovat pod jménem Master D. Skupina se svým vlastním repertoárem se ale stali až s příchodem dalšího člena – kytaristy Steva Chadra Savale, který přijal přezdívku Chadrasonic. Ten byl známý svým netradičním přístupem ke kytaře – všechny struny ladil na jednu notu (jak bývá zvykem například u sitaru), při hře zásadně používal distortion a na kytaru někdy hrál i nožem. Tou dobou se celou Británií šířila vlna násilí proti přistěhovalcům z Asie. Tyto události a název kapely také pomohly při podpisu prvního nahrávacího kontraktu pro Nation Records. Debutové EP z roku 1994 dostalo název Conscious.

Široké spektrum hudebních vlivů, které dokázaly přetavit do své hudby (přes punk a ambient až po bengálské lidovky) rychle přineslo kapele širokou základnu fanoušků, kterými také byli antifašisté, kterým imponovalo, že se kapela otevřeně staví proti rasismu. V roce 1995 proslavil kapelu úspěšný singl Rebel Warrior. Stejný rok následovala plnohodnotná deska Facts and Fiction a v roce 1998 deska Rafi’s Revenge.
SKU ADFBLV001
Ean 3614592402455
Rok vydání 2015
Pořadové číslo 1000118983
Sleva Sleva 17 %
Doporučená prodejní cena 479,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').