Avantasia - Metal Opera Pt. I (2001)

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Avantasia - Metal Opera Pt. I (2001)

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 379,00 Kč

Akční cena 342,00 Kč

CD

Do 14 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Avantasia
Titul Metal Opera Pt. I (2001)
Nosič CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Do 14 dnů
Dodání do dnů 14
Tracklist 1. Prelude 1:11
2. Reach Out For The Light 6:33
3. Serpents In Paradise 6:15
4. Malleus Maleficarum 1:43
5. Breaking Away 4:34
6. Farewell 6:32
7. The Glory Of Rome 5:28
8. In Nomine Patris 1:04
9. Avantasia 5:32
10. A New Dimension 1:39
11. Inside 2:24
12. Sign Of The Cross 6:24
13. The Tower 9:43
Popis Formát: CD, Album
Žánr: Rock, Heavy Metal

Avantasia je projekt metalové opery vytvořený Tobiasem Sammetem, zpěvákem a frontmanem skupiny Edguy. Název projektu je složený ze slov Avalon a Fantasia (Fantasy). Označuje „svět mimo lidskou představivost“ (citát z bookletu).

„The Metal Opera“ (1999-2002) - V roce 1999 během turné skupiny Edguy s názvem „Theater of Salvation“ začal Tobias Sammet zapisovat své nápady na metalovou operu, konceptuální album s mnoha hostujícími muzikanty. Po ukončení turné se Tobias začal naplno věnovat svém projektu, na jehož realizaci si přizval více známých muzikantů, jako bývalého zpěváka skupiny Helloween Michaela Kiskeho, kytaristu a zpěváka skupiny Gamma Ray Kaie Hansena a Roba Rocka (ex Axel Rudi Pell, ex Angelica, ex Warrior, Driver, Impellitteri).

Projekt byl nahrán čtyřčlenným jádrem kapely - Tobias Sammet klávesy a aranže, Henjo Richter kytara, Markus Grosskopf baskytara a Alex Holzwarth bicí. V roce 2000 vydali první singl s názvem Avantasia. V roce 2001 sestava vydala první album s názvem The Metal Opera. V září roku 2002 byl projekt dokončen vydáním druhého alba The Metal Opera Part II.

The Metal Opera: díl první
Hlavní postavou je mladý Gabriel Laymann, který je novicem v Dominikánském klášteře v Mohuči v Německu. Píše se rok 1602 a Gabriel se spolu se svým řádem podílí na tehdy všudypřítomném honu na čarodějnice. Gabriel se dostává do rozporu s vlastním svědomím, když se střetává se svou nevlastní sestrou Annou Held, která je označená jako čarodějnice a čeká na svůj proces. Gabriel začíná pochybovat a tak se tajně vkrade do knihovny, kde se dostává k zakázané knize. Když jeho mentor bratr Jakob zjistí, že z knihy četl, uvrhne ho do žaláře.
V žaláři Gabriel potkává starého Druida jménem Lugaid Vandroiy. Druid Gabrielovi vypráví o jiné dimenzi, o světě fantazie nazvaného Avantasia. Tento svět je v nebezpečí. Druid učiní mladému Gabrielovi nabídku na záchranu jeho sestry pod podmínkou, že on pomůže zachránit Avantasii. Oběma se podaří z vězení utéct a Vandroiy zavede Gabriela ke kamennému kruhu, kde je ukrytá brána mezi dimenzemi. Vandroiy bránu otevře a posílá Gabriela do Avantasie.
Mezitím se mohučský biskup Johann Adam von Bicken spolu s bratrem Jakobem a vogtem (staroněmecký výraz latinsky: advocatus, česky: královský rychtář, také právní zástupce) Falkem von Kronberg vydávají do Říma za Papežem Klementem VIII. Na cestu se vydali spolu s knihou z které četl i Gabriel.
Podle starých dokumentů se jedná o knihu, která je poslední, sedmou částí pečetě, která dopomůže svému majiteli k dokonalé moudrosti za předpokladu, že bude přinesená k věži, která se nachází v samotném centru Avantasie.
Po příchodu do Avantasie potkává Gabriel elfa jménem Elderane a trpaslíka Regrina. Ti mu vyprávějí o boji proti mocnostem zla, papežově plánu a důsledcích tohoto plánu. Pokud by došlo k použití pečetě, znamenalo by to konec spojení mezi oběma dimenzemi s katastrofálními následky pro oba světy. Gabriel se musí pokusit zabránit použití pečetě. K věži přijde právě včas. Zatímco papež rozmlouvá s Vnitřním Hlasem, podaří se Gabrielovi pečeť odcizit. Využívá všeobecný chaos a knihu se mu podaří přinést do města elfů.

Bass – Markus Grosskopf
Drums – Alex Holzwarth
Keyboards [Keys], Orchestrated By [Orchestrations] – Tobias Sammet
Rhythm Guitar, Lead Guitar – Henjo Richter
Vocals [Bailiff Von Kronberg] – Ralf Zdiarstek (tracks: 4, 7)
Vocals [Bishop Von Bicken] – Rob Rock (tracks: 7, 12)
Vocals [Druid Lugaid Vandroiy] – Ernie (16) (tracks: 2, 5, 6, 9, 13)
Vocals [Elderane, The Elf] – André Matos (tracks: 11 to 13)
Vocals [Friar Jakob] – David DeFeis (tracks: 3, 13)
Vocals [Novice Gabriel] – Tobias Sammet (tracks: 2, 3, 5 to 7, 9, 11 to 13)
Vocals [Pope Clemens Iix] – Oliver Hartmann (2) (tracks: 7, 12, 13)
Vocals [Regrin, The Dwarf] – Kai Hansen (tracks: 11, 12)
SKU 0046722AFM
Ean 4009880467220
Rok vydání 2001
Pořadové číslo 1000008169
Sleva Sleva 10 %
Doporučená prodejní cena 379,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').