Black Sabbath - Black Sabbath (Edice 2015) - Vinyl

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Black Sabbath - Black Sabbath (Edice 2015) - Vinyl

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 679,00 Kč

Akční cena 549,00 Kč

LP

Do 7 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Black Sabbath
Titul Black Sabbath
Nosič LP
Typ nosiče LP
Dostupnost Do 7 dnů
Dodání do dnů 7
Tracklist A1. Black Sabbath 6:22
A2. The Wizard 4:25
A3. Behind The Wall Of Sleep 3:37
A4. N.I.B. 6:07
B1. Evil Woman, Don't Play Your Games With Me 3:27
B2. Sleeping Village 3:46
B3. Warning 10:33
Popis Formát: Vinyl, LP, Reissue, 180 Gram
Původní vydání: 1970
Žánr: Rock, Blues Rock, Heavy Metal

"Black Sabbath" je první studiové album stejnojmenné britské skupiny. Vydáno bylo na pátek třináctého (13. února). Mnoho kritiků toto album, zvláště titulní skladbu, hodnotí jako první čistě metalovou nahrávku. Patrný je také vliv skupiny Led Zeppelin, hlavně prvků blues. Album roku 2003 dosáhlo 238. příčky v žebříčku 500 nejlepších alb všech dob časopisu Rolling Stone.

Toto album bylo odsouzeno mnohými náboženskými skupinami jako satanistické a to hlavně kvůli titulní skladbě Black Sabbath, která vznikla na základě jednoho snu basáka Geezera. Píseň je však o člověkovi, který satanismu propadl a vykresluje jak je satanismus zlý.

Skladba Behind The Wall of Sleep je údajně inspirována románem H.P. Lovecrafta Beyond the Wall of Sleep, i když to kapela nikdy nepotvrdila. Mnozí fandové tvrdí, že na koncertech Ozzy mnohokrát zpíval místo Behind, Beyond.

Na raných verzích alba byl Ozzy uveden jako Ossie Osborne.

Black Sabbath už svým debutovým albem zřetelně definovali styl, který budou razit v následujících letech. Úvodní skladbu, po níž je pojmenována celá deska, je možné chápat jako manifest Sabbatů. Entrée obstarává padající déšť, v dáli je slyšet hrom a kostelní zvon. Pak už nastupují první úderné tóny Iommiho kytary, na něž navazuje Osbourne svým drásavým a naříkavým vokálem. Nic nepředstírají.

Písně jsou většinou založeny na jednoduchých, ale výrazných kytarových riffech, podporovaných výraznou basou a bicími. Osbourne deklamuje morbidní texty svým neopakovatelným způsobem, který domalovává temnou a tísnivou atmosféru písní. Skupině se podařilo desku nahrát za pouhé dva dny, navíc všechny písně vycházejí z jamů ve studiu, což jim dodává na autentičnosti a živosti. Ve většině skladeb jsou ještě patrné bluesové kořeny kapely, nejvíce asi v písni "The Wizard". Songy jako "N.I.B." nebo "Black Sabbath" se brzy zařadily mezi metalovou klasiku.

Sestava:
Ozzy Osbourne - zpěv, harmonika
Tony Iommi - kytara
Geezer Butler - baskytara
Bill Ward - bicí, zpěv
Tom Allom - režie
Barry Sheffield - režie
SKU BMGRM053LP
Ean 5414939920783
Rok vydání 2015
Pořadové číslo 1000114993
Sleva Sleva 19 %
Doporučená prodejní cena 679,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').