Dark Gamballe - Pochyby (2010)

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Dark Gamballe - Pochyby (2010)

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 289,00 Kč

Akční cena 259,00 Kč

2CD

Zrušeno, doprodej skladových zásob

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Dark Gamballe
Titul Pochyby (2010)
Nosič 2CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Zrušeno, doprodej skladových zásob
Dodání do dnů 999
Tracklist 1. Pochyby 4:00
2. Noční štvanci 3:41
3. Žárovkář 3:22
4. Zhasínám 3:55
5. Hologram 3:30
6. Čistý? 3:18
7. Náměsíčník 4:09
8. Nebezpečná výška 3:33
9. Vír 105 3:02
10. Smutky označ,potom smaž 4:09
11. Něco 4:09
12. Řekněte to 3:06
Popis Dvacet let existence a nyní desáté album Pochyby, to vše má na kontě vyškovská kapela Dark Gamballe. A jak by se dala parafrázovat slova singlu Žárovkář, na cestu si celou tu dobu svítila skrze ďáblovy mlýny a bestiím, jež táhly ji do bažiny, své duše nikdy nezaprodala. „Muziku děláme od svých počátků poctivě a naplno, ale nepopírám, že o řadě věcí si dnes už neděláme iluze,“ říká frontman DeSed. Jeho výmluvné „donkichotství“ se tak jako liána táhne celým albem a nutí k zamyšlení.

„Noční štvanci v zemi cizí... a vůle má nevelká, už je nahlodaná,“ zpívá DeSed, který tentokrát vedle sociálních a dokonce politických témat míří do nitra každého člověka a věci kolem nás pojmenovává exaktněji než kdykoli předtím. „Ruku jim nepodám, špína je nakažlivá. Až to tu vyčistím, bude líp, budeme líp dýchat,“ říká ve skladbě Čistý.

Muzika Dark Gamballe na Pochybách je sebejistou fúzí tvrdého popu a crossoveru, s už typickými gamballskými riffy, čímž znamenitě navazuje na předchozí úspěšná alba Perpetuum Gamballe (2008) a Bonboniéra (2006). Kapela se nebrání zpěvným hitům (Noční štvanci, Žárovkář), které s jízlivou ironií bourají veškeré zdánlivé jistoty, ale ani temnějším baladám (Zhasínám). „Někdy váhám, vkradou se pochyby, duší plují soukromí bubáci... I když léčky znáš, snadno tě do pastí lapí,“ podsouvá titulní skladba, a do pasti se (rád) chytí každý otevřený posluchač: aby možná právě tímto zajetím dostal šanci uvědomit si úskalí moderního života.

„Z hloubky pode mnou strach nemám,“ zpívá DeSed v Náměsíčníkovi. Jenže co když pád bude skutečně hluboký? - Na zastávce čekat, kdy se objeví, když supi krouží kolem a sledují? - Kdepak, už dlouho se tady nedá dobře spát: „Něco, něco... číhá.“ Anebo plout s kapitánem Nemem, když přijde i Don Quijote? - „Zhasínám. Byl jsem gigolo v zajetí dráhy... a davy mě vzrušují k zešílení...“

Dark Gamballe během let získali řadu hudebních ocenění (žánroví Andělé, ceny Břitva atd.) a hráli na většině klubových a festivalových pódií. Přesto by právě desáté album Pochyby mohlo jít ještě dál: je plné precizních hráčských výkonů a dospělého muzikantsví, nadhledu, výrazové hloubky a zároveň neprvoplánových hitových melodií. „Satan si hnáty mne, s ním všechny jeho kurtizány. Vůbec se nekryjí, jsou si jisti svou imunitou, že zvoní hrana neslyší...
SKU MRB048
Ean 8594056296484
Rok vydání 2010
Pořadové číslo 1000081588
Sleva Sleva 10 %
Doporučená prodejní cena 289,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').