Igor Stravinsky/Karel Ančerl - Les Notes Cantata Mass

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Igor Stravinsky/Karel Ančerl - Les Notes Cantata Mass

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 419,00 Kč

Akční cena 377,00 Kč

CD

Do 14 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Igor Stravinsky/Karel Ančerl
Autor Igor Stravinsky
Titul Les Notes Cantata Mass
Nosič CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Do 14 dnů
Dodání do dnů 14
Tracklist Svatba. Ruská choreografická scéna se zpěvem a hudbou (Les Noces)
1. Kosa (Cop) (La Tresse) 05:02
2. U ženicha (Chez le marié) 05:34
3. Průvod nevěsty (Le Départ de la marié) 03:08
4. Svatební hostina (Le Repas de noces) 09:28
Kantáta pro soprán, tenor, ženský sbor, dvě flétny, dva hoboje a violoncello
5. Versus I - Prelude 01:40
6. Ricercar I - The Maidens Come 04:26
7. Versus II - 1st. Interlude 01:38
8. Ricercar II - Tomorrow Shall Be 11:10
9. Versus III - 2nd Interlude 01:36
10. Westron Wind 02:14
11. Versus IV - Postlude 02:16
Mše pro smíšený sbor, 2 hoboje, anglický roh, 2 fagoty, 2 trubky, 2 tenorové a basový pozoun
12. Kyrie 02:49
13. Sláva 03:25
14. Věřím 04:45
15. Svatý 03:37
16. Beránek Boží 02:17
Popis Formát: Audio CD, Remasterováno, Gold Edition 32
Žánr: Vokální-duchovní
Stopáž: 1:05:05

Hudba: Igor Stravinskij
Soprán: Libuše Domanínská, Barbara Robotham
Alt: Marie Mrázová
Tenor: Gerald English, Ivo Žídek
Bas: Dalibor Jedlička
Klavír: Peter Toperczer, Arnošt Wilde, Zdeněk Kožina
Sbormistr: Josef Veselka
Dirigent: Karel Ančerl

Hudební tělesa:
Český pěvecký sbor
Česká filharmonie

Karel Ančerl (1908-1973) byl vedle Václava Talicha největším českým dirigentem 20. století. Drtivou většinu svých nahrávek realizoval u firmy Supraphon a protože se blíží 30. výročí jeho úmrtí, rozhodla se firma uctít jeho památku velkou řadou reedic jeho snímků nazvanou Ančerl Gold Edition. Titulů bude celkem 42, všechny projdou náročnou úpravou ve zvukovém studiu a budou vybveny profesionální hudební dokumentací, zasvěcenými historickými a estetickými studiemi a bohatou fotodokumentací. Ančerlova kariéra je spojena s orchestrem České filharmonie, s níž spolupracoval od roku 1950 osmnáct let. Aniž bychom sebeméně podcenili obrovské umělecké zásluhy Václava Talicha a Rafaela Kubelíka o vytvoření interpretačního slohu České filharmonie, můžeme říci, že Karel Ančerl byl prvním českým dirigentem světové pověsti a že svůj orchestr přivedl k suverénní virtuozitě a světové proslulosti.

Jeho umělecké výkony byly syntézou uvážené koncepce a minuciézní práce s detaily, byly založeny na dokonalé znalosti partitury a schopnosti vystihnout její architekturu, na vytříbeném slohovém cítění, velké zvukové představivosti a v neposlední řadě i na dokonale srozumitelném dirigentském gestu. Ančerl dovedl svůj orchestr přesvědčit o správnosti své koncepce, což je snad nejdůležitější podmínka uměleckého úspěchu v tomto oboru. Za Ančerlova působení kariéry došlo také k převratnému technickému zdokonalení techniky hudebního záznamu vynálezem dlouhohrající desky a s tím souvisejícímu ohromnému rozšíření nahrávací činnosti orchestru. Ančerlovy muzikantsky inspirované nahrávky se záhy dočkaly i ocenění prestižními mezinárodními gramofonovými cenami a v moderních reedicích na CD oslňují stále svou technickou dokonalostí a nádhernou zvukovostí.

Šestý půltucet titulů bude pro Ančerlovy obdivovatele opravdovým potěšením. Dominantou jsou tu totiž kantátové skladby moderních autorů, a to jak světových (Stravinskij, Prokofjev), tak českých (Martinů, Vycpálek). To je obor, ve kterém se Ančerl pohyboval jak ryba ve vodě: věděl si rady jak s modernějšími výrazovými prostředky a jejich zpřístupněním posluchačům, tak s fenoménem lidského hlasu a jeho integrací do velkého symfonického aparátu. Stravinského Svatba je událostí již sama o sobě - jak často slyšíme na jednom pódiu vedle vokálních sólistů hned čtyři klavíry?

Druhým nosníkem a svorníkem této skupiny nahrávek jsou rozměrné a závažné symfonie počínaje Brahmsovou Druhou přes Mahlerovu devátou až ke dvěma posledním symfonickým dílům Bohuslava Martinů, jež Ančerl nahrál v době, kdy sev Čechách o Martinů-emigrantovi nesmělo příliš mluvit. Poslední skupinou skladeb jsou nástrojové koncerty. Ančerl doprovázel rád a s nesmírnou poctivostí, měl-li k dispozici tak nosná umělecká jména, jako byli Josef Suk či náš "starý známý" z ančerlovské série - violoncellista André Navarra, a orchestrální doprovod u něho nikdy nestojí pasivně v pozadí, nýbrž podporuje a doplňuje sólistův výkon a kreativně dotváří celkový technický i stylový obraz skladby.
SKU SU3692-2
Ean 0099925369224
Rok vydání 2004
Pořadové číslo 1000065979
Sleva Sleva 10 %
Doporučená prodejní cena 419,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').