Janis Joplin - Janis Joplin's Greatest Hits (Remastered)

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Janis Joplin - Janis Joplin's Greatest Hits (Remastered)

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 319,00 Kč

Akční cena 287,00 Kč

CD

Do 14 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Janis Joplin
Titul Janis Joplin's Greatest Hits (Remastered)
Nosič CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Do 14 dnů
Dodání do dnů 14
Tracklist 1. Big Brother & The Holding Company - Piece Of My Heart 4:15
2. Big Brother & The Holding Company - Summertime 4:00
3. Kozmic Blues Band - Try (Just A Little Bit Harder) 3:57
4. Full Tilt Boogie Band - Cry Baby 3:58
5. Full Tilt Boogie Band - Me And Bobby McGee 4:31
6. Big Brother & The Holding Company - Down On Me 3:08
7. Full Tilt Boogie Band - Get It While You Can 3:25
8. Big Brother & The Holding Company - Bye, Bye Baby 2:39
9. Full Tilt Boogie Band - Move Over 3:41
10. Full Tilt Boogie Band - Ball And Chain 8:00
11. Kozmic Blues Band - Maybe 3:40
12. Full Tilt Boogie Band - Mercedes Benz 1:45
Popis Formát: CD, Compilation, Reissue, Remastered
Původní vydání: 1973
Žánr: Rock
Styl: Blues Rock

Janis Joplin je jednou z nejvýznamnějších představitelek hudby 60. let 20. století, tedy období hudby hippies. K hudbě hippies v podstatě u všech umělců/kyň patří i životní styl, kterým i Janis samozřejmě žila. Její význam nepochybně spočívá v novátorském přístupu „bílé holky“ k rhythm&bluesové hudbě, poněvadž nikdo z bělošské komunity nezpíval blues tak jako ona. Určitou paralelu s ní můžeme v posledních letech najít u Amy Winehouse, která stejně jako Janis patří do Klubu 27.

Její hudební kariéra začíná roku 1962, kdy se stává členkou tria The Waller Creek Boys. O rok později se stěhuje do San Franciska, kde vystupuje a zpívá po klubech mj. s Jormou Kaukonenem, pozdějším členem Jefferson Airplane. Ovšem se zpěvem chce skončit a projevuje zájem o studium, proto se v roce 1966 vrací domů. Zpěv jí ale chybí, a tak se téměř záhy vrací do San Franciska a nastává zlom v její hudební kariéře, stává se členkou Big Brother & The Holding Company, se kterou v roce 1967 velmi úspěšně vystupuje na festivalu v Monterrey. Diváci jen hledí s otevřenou pusou, jak „si ta bílá holka dává blues“. Nahrává s kapelou desku a stává se hvězdou.

Vědoma si své slávy, opouští kapelu Holding Company a zakládá vlastní uskupení Kozmic Blues Band, se kterým pomalu ale jistě opravdu dobývá hudební svět. S toutou kapelou natáčí i jednu z nejznámějších skladeb z jejího pera, a to Piece Of My Heart. A jako každá tehdejší ikona hippies hudby vystupuje z Kozmic Blues Band na festivalu ve Woodstocku v roce 1969, vedle takových hvězd jako Carlos Santana, či nesmrtelný Jimi Hendrix. Září zde naprosto neskutečně a je-li to vůbec možné, získává ještě větší slávu. O rok později se kapela rozpadá, ovšem to v této době není žádnou výjimkou. V posledních několika měsících života nahrává i s kapelou The Full Tilt Boogie Band, se kterou vydává i nezapomenutelný hit Cry Baby. V září 1970 nahrává své pravděpodobně nejslavnější album Pearl, které však kvůli smrti nedodělá a album vyjde po její smrti, což je nepochybně jeden z důvodu jeho prodejnosti.

Hudba Janis Joplin je typická pro svou dobu, texty asi spíše nadčasovější. Způsob, jakým se ujímá žánru blues, je do té doby nepoznaný, zvláště v podání bělošky, když vezmeme v úvahu fakt, že blues a jazz je přední záležitost černochů, ovšem znakem „šedesátek“ je mj. i experimentace a proplétání žánrů, což řadí kapely a jednotlivce této doby mezi nejvýraznější a nejvlivnější představitele populární hudby, např. Jimi Hendrix, Carlos Santana, Beatles, Eric Clapton aj.

Její nejsilnější stránkou je samozřejmě její nakřáplý hlas a pak frázování a schopnost improvizace. Velmi diskutabilní je i její závislost na drogách z hlediska tvorby. V době hippies samozřejmě žádná novinka, spoustu umělců a umělkyň dokonce stavy po požití drog inspirovaly a vznikaly díky nim i hity, ovšem většinu umělců a umělkyň závislých na drogách jejich závislost i zničila. Můžeme se jen dohadovat o tom, jak by její tvorba vypadala, kdyby si žádnou závislost na heroinu nepořídila a jak by hlavně její tvorba vypadala dnes. Janis Joplin je známá i jako jedna z hudebnic, která prodala obrovský počet alb po své smrti - od roku 1991 je to 7,8 milionu kusů.
SKU 494146-2
Ean 5099749414624
Rok vydání 1999
Pořadové číslo 1000024021
Sleva Sleva 10 %
Doporučená prodejní cena 319,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').