JJ - V (2014)

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

JJ - V (2014)

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 399,00 Kč

Akční cena 359,00 Kč

CD

Do 21 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret JJ
Titul V (2014)
Nosič CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Do 21 dnů
Dodání do dnů 21
Tracklist 1. V
2. Dynasti
3. Dean & Me
4. All White Everything
5. When I Need You
6. Fågelsången
7. Full
8. Inner Light
9. Hold Me
10. I
11. Be Here Now
12. All Ways, Always
Popis Švédské duo JJ vystřelilo ke hvězdám na konci minulé dekády, kdy na nahrávkách jj n° 2 a jj n° 3 nabídlo líné baleárské beaty smíchané s ležérní náladou slunného letního odpoledne. Rovnice to byla jednoduchá – uhrančivý vokál Elin Kastlander a minimalistická, ale účinná produkce Joakima Benona. Představte si třeba The Knife, kteří si jednou pro změnu vyšli na pláž.
Přehrajte si celý příspěvek

Tou tajnou ingrediencí ale byla fascinace popkulturou – známé melodie či úryvky z textů starých hitů se obvykle nenuceně proplétaly s originálním materiálem JJ. Tento fetiš vyvrcholil v roce 2011 mixtape coververzí hiphopových hitů Kills, která byla posledním počinem JJ před tříletou pauzou.

Byla to ale skutečně pauza, anebo duo z Göteborgu spíše nevědělo, kam se po nepříliš vlídně přijaté druhé studiové desce jj n° 3 vydat dál? Novinka V (římská číslice pět i znak pro vítězství) naznačuje druhou variantu, protože JJ představuje v trochu odlišné podobě, která se rozhodně neomezuje jen na změnu názvu, od nynějška psaného ve verzálkách. Duo překopalo svůj sound směrem k rádiové přijatelnosti – dřívější ztišená intimita písniček a lo-fi estetika se překlopila v grandiózní elektronický indie pop. Jejich charakteristické znaky, jako letargie a ospalost, jsou pořád na svém místě, v blyštivém obalu už ale nepůsobí tak hypnoticky jako dřív.

JJ dříve vyzařovali zvláštní kouzlo tajemnosti, které posluchače pochopitelně vzrušovalo. Když na svůj sound začnou roubovat africký jazz, synth pop, calypso, nebo dokonce new age, prokazují svoji verzatilitu, ale zároveň narušují svoji svébytnou estetiku. A v důsledku to stejně neznamená, že by deska působila méně monotónním dojmem – písničky jsou vlastně v jádru velmi podobné. Ne snad, že by se JJ nějak radikálně zprotivili svým indie kořenům, jen se na novince snaží vecpat do poněkud přeplněného výtahu severských elektropopových interpretů, aniž by vlastně věděli, co chtějí nabídnout kromě své atmosféry.

Je tedy V pro JJ vítězství, jehož univerzálně známý znak ukazuje postava na obalu desky na prstech? Posuďte sami !
SKU SC252-2
Ean 0656605025223
Rok vydání 2014
Pořadové číslo 1000110015
Sleva Sleva 10 %
Doporučená prodejní cena 399,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').