Peter Bič Project - Just A Story

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Peter Bič Project - Just A Story

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 329,00 Kč

Akční cena 281,00 Kč

CD

Do 14 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Peter Bič Project
Titul Just A Story
Nosič CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Do 14 dnů
Dodání do dnů 14
Tracklist 1. Just A Story
2. Flying
3. Out Of My Life
4. Don't Go Away
5. Inner Blues
6. Wanna Live
7. Holiday
8. All Those Places
9. You Can Have It
Popis Formát: Audio CD
Žánr: Pop, Rock
Styl: Pop Rock, Elektronický Rock, Dance Pop, Electropop, Country
Země: Slovensko

Druhé studiové album kapely Peter Bič Project je nabité pozitivní energií a muzikantskou rozmanitostí. Talentovaní hudebníci si dokonalým způsobem vyhráli s vlastními pocity, což umělecky promítli do skladeb s osobním poselstvím. Novou desku pokřtil známý herec Michal Hudák, mezi hosty se objevili známé tváře jako mistr světa Roman Volák a kolegové z branže Mária Čírová, Peter Lipa nebo Peter Cmorik.

Od debutu Say It Loud si parta kolem Petra Biče nechala odstup. Hudební pocity v nich zrály postupně s tím, že nad každou jejich písní drží ochrannou ruku odžitý příběh - Just A Story. Toto pouto mezi členy kapely se ve zkušebně ukázalo jako základ inspirace. "Když jsme nahrávali Say It Loud byli jsme sice skvělá parta, ale neznali jsme se až tak dobře. Během tři a půl roku jsme byli během koncertování, cestování, ve zkušebně ... v intenzivním kontaktu a díky všem zážitkům, které dnes máme spolu za sebou, funguje mezi námi nejen muzikantská, ale i lidská chemie, "vysvětloval Peter Bič.

Výsledkem tvůrčí nálady bylo, že ve finále vybírala kapela z 25 písní. Jejich charakteristickým rysem je odvaha experimentovat, proto se harmonicky střídají taneční nálady s country, kytarovou virtuozitou Petra biče, nebo hip hopovou výzvou. Ve spojení s muzikantským mistrovstvím získává Just A Story punc zralosti. Podíl na příjemně znějící mozaice mají i hosté raper Kali s Petrem Pannou, multiinstrumentalista Fero Jano, hráč na banjo Peter Henriczy, kytarista Viktor Špak, gospelový sbor Elias a ve vokálech vypomohl Peter Cmorik. "Na album jsme zařadili pouze ty písně, které z nás vycházely snadno a přirozeně. Pokud se mám s nějakou skladbou morfovat "tři dny", raději ji odložím a vytáhnu byť o pár let později. Doteď jsme vždy dávali na první pocit, který v nás, v celé kapele, fungoval bezprostředně, "dodal P. Bič.

Jelikož autorsky se pod definitivní materiál podepsalo všech šest členů, různorodost se v tomto případě ukázala jako velká deviza. Tvůrčí pestrost už předznamenal první singl Holliday. Na letní hit navázala skladba All Those Places, která se stala soundtrackem k úspěšné české komedii Hodinový manžel a písní Wanna Live kapela upozornila na vzácnou, ale o to více nepříjemnou Wilsonovu chorobu. Právě k aktuálnímu singlu představili Peter Bič Project na křtu i nový klip. "Častokrát se stane, že různé hudební nápady kapelu rozdělí, ale v našem případě platí opak. Hudba nás spojila a stále spojuje. Právě toto považuji za nejdůležitější myšlenku alba,"zdůraznil P. Bič.

Samostatnou kapitolou je nit, kterou skladby v textech prolétly Dáška Kostovčík a Ivo Bič. Oba si dali záležet na tom, aby z alba sršela pozitivní energie. Zároveň platí, že písně jsou pro ně o to více osobnější. "Vše, co lidé uslyší, jsme také zažili. Moje pocity nejvíce vystihuje skladba You Can Have It, kde zpívám o dnešní rychlé době, která není až tak špatná, jak se nám to snaží podsouvat média. Důležité je, abychom měli vlastní názor a žili podle sebe, ne podle jiných, "připomněl I. Bič.

Peter Bič Project se chtěli deskou Just A Story posunout dál a to se jim podařilo. Z devíti písní je cítit vyzrálost, pod kterou se, podle Dášky Kostovčíkové, v dominantní míře podepsala pohoda v kapele. "Do každé písně jsme dali kus z našich životů, všechno jsme si, v dobrém, i ve špatném odžili. Možná ne každý nám věřil nebo věří, proto jsme sbírali pozitivní náladu v první řadě navzájem mezi sebou. V globálu mohu říci, že celé album má motivovat k tomu, aby se lidé nebáli vystoupit z vlastního nitra a žili více svůj život, "vyzvala D. Kostovčík.

Sestava:
Peter Bič - kytara, zpěv
Ivo Bič - zpěv
Vlado Čekan - baskytara
Jožko Zima - bicí
Matouš Pavlík - klávesy
Dáška Kostovčík - zpěv
SKU 2501001-2
Ean 8588005266024
Rok vydání 2015
Pořadové číslo 1000117207
Sleva Sleva 15 %
Doporučená prodejní cena 329,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').