Postižená oblast - Rubato (2014)

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Postižená oblast - Rubato (2014)

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 249,00 Kč

Akční cena 212,00 Kč

CD

Do 14 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Postižená oblast
Titul Rubato (2014)
Nosič CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Do 14 dnů
Dodání do dnů 14
Popis Historie mělnické alternativně rockové kapely Postižená oblast má své počátky již v první polovině devadesátých let a provází ji řada různých personálních, a tedy i stylových proměn. Její nejnovější kapitola se začala psát na počátku roku 2013, kdy se jádro kapely (bubeník a hráč na kaoss pad Pavel Malý, kytarista Martin Rejšek a baskytarista Michal Praslička) rozhodlo spojit síly s Filipem Jakšem a našlo v něm po nějaké době opět výjimečného frontmana se schopností sebejistě prezentovat osobitou textovou poetiku. Je přitom pozoruhodné, jak si dohromady výrazově sedli, i když se Filip Jakš v posledních letech vyprofiloval i jako samorostlý solitér například s vlastním projektem Asstma. Rozšířil se tak také instrumentář kapely o Jakšovu baskytaru, samodělné kovové perkuse a práci s klávesovými nástroji a další elektronikou.

Aktuální repertoár z nových i upravených trochu starších skladeb shrnuje také nedávno vydané studiové album Rubato (již tradičně vychází tato kapela na značce Polí5). Hudebně se pohybuje mezi údernějšími rockovými skladbami, neklidně baladickými náladami a kořením jsou také elektroničtější atmosférické pasáže. Texty pak přinášejí svérázný výběr básnických textů, jejichž společnými jmenovateli jsou existenciální intimita a hra s jazykovou sémantikou nabourávající jistotu v chápání významu každého sdělení. Tak se na jednom albu mohla sejít jména jako Bohuslav Reynek, Ernst Jandl, Ladislav Novák, Helmut Heissenbüttel, William Blake a další. Dvěma texty přispěl také Jakš, všechny pak provádí občas s potemnělou a jaksi „topolovskou“ dikcí, jindy s jistotou rockového poselství, vždy je ale blízko třeba i hysterický řev či experimentování se samplováním a vrstvením hlasů.

K neokázalé barevnosti desky přispívají také hostující instrumentalisté (Karel Žďárský – violoncello, ex-člen Vladimír Špulák – klarinet, Jakub Rohlena – trubka), o stylová překvapení se ale umí postarat i kapela sama, před koncem alba se tu například rozdivočí variace na krautrockový „motorik“ rytmus s německou básní Ernsta Jandla, závěr s pro změnu jedinou anglicky zpívanou písní Magic Tiger překvapí zběsilým špinavým funky.

SKU EPP072
Ean 8595026606081
Rok vydání 2014
Pořadové číslo 1000108243
Sleva Sleva 15 %
Doporučená prodejní cena 249,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').