Richter & Syn - DNA (2014)

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Richter & Syn - DNA (2014)

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Běžná cena: 249,00 Kč

Akční cena 212,00 Kč

CD

Do 14 dnů

NEBO

Další informace

` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` ` `
Interpret Richter & Syn
Titul DNA (2014)
Nosič CD
Typ nosiče CD
Dostupnost Do 14 dnů
Dodání do dnů 14
Tracklist 1. Reference 10:16
2. Kol domu 09:30
3. Chlad 11:21
4. Forest Blue 19:40
Popis Zdaleka nejen kytarista Pavel Richter je hudebník po dekády pozoruhodně aktivní na domácí scéně alternativní či nezávislé hudby. Z jeho minulosti lze vytknout například rockové kapely Elektrobus či Stehlík/Švehlík ze sedmdesátých let, později pak například spolupráci s Oldřichem Janotou a Lubošem Fidlerem, Dunajem či s Mikolášem Chadimou. Od osmdesátých let se jeho tvorbou táhne také silná ambientní linie (např. Richter Band), v jejíž blízkosti se v posledních letech pohybuje také společný projekt s jeho synem Jonášem. Nyní vydávají své již třetí společné album DNA, podobně jako minulé Nanebevzetí Anežky Marie Sněžné (2012) opět pod záštitou pražského vydavatelství Polí5 (ve spolupráci s Richterovým Richtigmusic).

DNA obsahuje čtyři delší kompozice (třikrát okolo deseti a jednou téměř dvacet minut), čtyři mnohobarevné zvukové světy, v nichž se propojuje mnoho různých nálad a inspirací. Při Richterových zkušenostech, umocněných navíc dvougeneračním záběrem dua, je to více než logické a pro výslednou hudbu rozhodně přínosné. O zvukových možnostech svědčí ostatně také široký instrumentář – vedle svých řekněme hlavních instrumentů, kytary a DJských CD přehrávačů pracují otec i syn také s klávesovými nástroji, beaty, samplingem a vokály. Mezi výslednými kompozicemi lze pak také sledovat zajímavou stylovou evoluci.

Toto album si vyžaduje naprosté soustředění, teprve pak přinese velmi intenzivní, osobní a povznášející zážitek. Namátkový či nekoncentrovaný poslech tu mnoho neprozradí, zvuk nahrávky je dalek nějaké invazivnosti. O pozornost posluchačů zhypnotizovaných mantrou o tzv. „dnešní zrychlené době“, se tu nebojuje. Hypnotizuje se tu jinak, pro někoho je to možná více postaru, Jonáš a Pavel Richterovi však patří mezi ty, kteří nám ukazují, že pro hudební sdělení hrají všechny vnější okolnosti maximálně až podružnou roli.

SKU EPP073
Ean 8595026613584
Rok vydání 2014
Pořadové číslo 1000108244
Sleva Sleva 15 %
Doporučená prodejní cena 249,00 Kč

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').